Sıkıntılardan Kurtulma Duası – Arapça Türkçe Okunuşu

Sıkıntılardan kurtulma duası nedir, sıkıntılardan nasıl kurtuluruz, Peygamber Efendimizin sıkıntıdan kurtulma duası nedir?

1.) En-Nûr: النور esması, Yâ Nûr: يَا نور şeklinde 100 kere okunacak.

Anlamı: Alemleri aydınlatan, simaları nurlandıran, kullarını aydınlığa ve ferahlığa çıkaran O’dur.

2.) 7 kere okunacak ayet-i kerime:

 بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ ﴿ لَا تَحْزَنْ اِنَّ اللّٰهَ مَعَنَاۚ فَاَنْزَلَ اللّٰهُ سَك۪ينَتَهُ عَلَيْهِ وَاَيَّدَهُ بِجُنُودٍ لَمْ تَرَوْهَا وَجَعَلَ كَلِمَةَ الَّذ۪ينَ كَفَرُوا السُّفْلٰىۜ وَكَلِمَةُ اللّٰهِ هِيَ الْعُلْيَاۜ وَاللّٰهُ عَز۪يزٌ حَك۪يمٌ﴾ 

Okunuşu: “…lâ tahzen innallâhe meanâ, fe enzelallâhu sekînetehu aleyhi ve eyyedehu bicunûdin lem terevhâ ve ceale kelimetellezîne keferûs suflâ ve kelimetullâhi hiyel ulyâ vallâhu azîzun hakîm.” (9/Tevbe, 40)

Başınıza herhangi bir musibet, sıkıntı ve üzüntü verici olay geldiği zaman ya da içiniz sıkıldığında, gönlünüz daraldığında yukardaki dua terkibini okumalısınız. Allah’ın izniyle çok faydalı olacaktır.

Peygamber Efendimiz’in Sıkıntı Duası Nedir?

Büyük üzüntülerden, dertlerden ve musibetlerden kurtulmak için Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) çok önemli bir duası:

Peygamber Efendimiz (s.a.v) şöyle buyurmuştur:

Bir kul “Allâhümme rabbe’s-semâvâti’s-seb’i ve rabbe’l-arşi’l-azîm ikfinî külle mühimmin min haysü şi’te min eyne şi’te” Anlamı : “Ey yedi göklerin ve büyük Arş’ın Rabbi olan Rabbim! Beni her üzüntü verici şeyden, dilediğin şekilde ve dilediğin yerden kurtar” diye dua ederse, Allah Teâlâ onun üzüntüsünü giderir, onu kurtarır. ( Ramuzu’l ehadis)

Sıkıntılardan kurtulma duası
Sıkıntılardan kurtulma duası

Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) sıkıntılardan ve üzüntü veren her şeyden kurtulmak için bu çok önemli duasının arapça okunuşu şu şekildedir:

اللَّهُمَّ رَبَّ السَّمَوَاتِ السَّبْعِ وَرَبَّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ، اَكفِنِي كُلَّ مُهِمٍّ مِنْ حَيْثُ شِئْتَ مِنْ اَيْنَ شِئْتَ

Sıkıntılı zamanlarda gam ve kederin gitmesi için Peygamber Efendimiz’in sıkıntı gideren duasını okumak, sıkıntı ve kederlerin giderilmesi için çok önemlidir.

Bu çok önemli duayı ezberleyip, herhangi bir dert, sıkıntı, musibet anında çokça okuyun. Allah’ın izniyle çok kısa sürede faydasını görürsünüz. Yeter ki inançla ve tam bir tevekkülle okuyun. Şifa olsun inşallah.

Er-Refîk esması üzerinde tecelli eden kullar zor ve sıkıntılı zamanlarında Allah’ın refakatını kazanırlar.

 Er-Refik olan Allah kullarına karşı çok yumuşaktır, kolaylaştırıcıdır, müsamahakârdır, hemen cezalandırmayan af için fırsat tanıyandır ve kullarına refakat edendir.

✨ Bu yüzden Allah’ın Er- Refîk olduğunu bilen kullar herhangi bir zorluk anında kendilerini hiç bir şekilde yalnız hissetmezler. Allah’ın yanlarında olduğunu ve kendilerine bu zorlu yolculukta rahmet ve merhametiyle refakat edeceğini, böylece sıkıntıları rahatlıkla aşacaklarını bilirler, endişeye kapılmazlar ve kalpleri mütmain olur.

✨ Er-Refîk esması üzerinde tecelli eden kullara Allah’ın başka bir lütfu da onları iyi insanlarla, kendilerine sadık olan dostlarla ve salih kişilerle karşılaştırması, onlara her bakımdan hayırlı arkadaşlar ihsan etmesidir.

✨ Allah’ın Er-Refîk esmasının üzerimizde tecelli etmesi için Allah’ın emir ve yasaklarına itaat etmek, çevremizdeki insanların işlerini kolaylaştırmak, onların sıkıntılı anlarında elimizden gelen her türlü yadımla onlara refakat etmek, insanlara karşı kaba davranışlardan uzak kaçmak, onlara karşı yumuşak ve nezaketli olmak, kimleri sevdiğimize ve kimlerle arkadaşlık kurduğumuza dikkat etmek, gıybet dedikodu ortamlarından uzak durmak, Allah’ın anıldığı ortamlarda vakti değerlendirmek gerekiyor.

🔑 Sıkıntılı anlarımızda Allah’ın bize lütfuyla refakat etmesi için, Er-Refik esmasının bizlere yüklediği görevleri yerine getirmemiz, Er-Refik esmasının ahlakıyla ahlaklanmamız gerekiyor.

🔆 Zorluklarla karşılaştığınız zaman Allah’ın lütfu ve keremiyle size refakat etmesi için niyet ederek Er-Refik esmasını çokça zikredip dua etmelisiniz. ♥️

Allah’ın rahmeti ve merhameti ebediyen hepimizin üzerine olsun…

Manevi Şifa Terkipleri Kitabının İçeriği Nedir ve Nasıl Okunur? Daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki linki tıklayınız!

Manevi Şifa Terkipleri Kitabı Nasıl Okunur? En Etkili Dualar (manevidilekce.com)

İnstagramdan beni takip etmek ve paylaşımlarımdan faydalanmak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın!

https://www.instagram.com/ilahiyatci.tuba.hoca/

Manevi Dilekçe ve Manevi Şifa Terkipleri Kitap Setini Sipariş Vermek İçin Aşağıdaki Linki Tıklayın!

Manevi Dilekçe Kitap Seti | Manevi Dilekce

Sıkıntılardan Kurtulma Duası – Arapça Türkçe Okunuşu” için 16 yorum

 1. nuriye Yanıtla

  Hocam eşim evi terketti kızım epilepsi hastası sürekli fenalasiyor babasını görmek istiyor hangi duaları okumalıyım Allah için bana yazın

 2. neşe güleşen Yanıtla

  hocam bizi bilinçlendirdiğiniz için eğittiğiniz için tanımadığınız için yüz binlerce hayatına ışık yoluna rehber olduğunuz için benimde hayatımın değişmesine vesile olduğunuz için rabbim sizden sonsuz razı olsun

 3. ipek gurlu Yanıtla

  kitabınızdan satılmayan bir mülkün satılması için dua terkibini ve fatihai şerife dua terkibini okudum.. hocam 12 yıldır satılmayan tarlam bugün satıldı.

 4. gönül kavalcı Yanıtla

  hocam Allah razı olsun 12 yaşındaki oğlum ne ders çalışıyordu ne de kitap okuyordu sadece telefonumla oynuyordu tableti elinden aldığımda evde kardeşlerini dövmeye başlıyordu kitabınızdan ders çalışmak ve derslerde başarılı olmak için dua terkibini bir de anlayış gücünün artması zekâ ve kavrayış kabiliyetinin açılması için dua terkibini okudum çok faydalı oldu. halen daha da okuyorum.

 5. hasibe acar Yanıtla

  Hocam nörolojik rahatsızlıklarımızn şifası için kitaplarınızı almıştım 3 aydır okuyorum .odaklanma problemim ve dikka dağınıklığım yüzünden kpss sınavına çalışamıyordum kitabınızfdaki dalr bana çok iyi geldi hastalığımda iyileşme gözlendi dikkatimi toparladım şu an çok iyi çalışabiliyorum

 6. nurhayat derin Yanıtla

  Hocam kitabınızın inanılmaz etkilerini gördüm eşime ve kendimede aldım eşim ev tekstili mağazası var bir aydır okuyoruz işlerimiz çok açıldı rızık bolluk bereket dualarını okuyoruz sıkıntıdan kurtulma dualarını birde. Çok iyi geldi bize.

 7. fatoş özeler Yanıtla

  Hocam eşim işe girsin diye maddi sıkıntılarımız bitsin diye kitabınızdan maddi manevi selamete erişmek için olan terkibi ve fakirlikten geçim sıkıntısından kurtulmak için dua terkibini okudum. inanılmaz bir şey oldu hiç paramız yokken rabbim öyle fırsatlar getirdi ki önümüze eşim kendi işini açtı maddi olarak baya baya rahatladık bu bir mucize dualar şükürler olsun Allahıma.

 8. ayfer türkan Yanıtla

  Hocam o kadar sıkıntıdaydımki kitplarını aldım 3 aylık program yaptım.. 90 günde beni hayattan soğutan büytün sıkıntılarımdan kurtuldum..

 9. huriye koyunlu Yanıtla

  Hocaam perde satış mağazam var işlerim pandemiden dolayı çok düşüktü perdelerini takmak için götürdüpğümüz bir müşterim evinde sohbet sırasında kitabınızı tavsiye etmişti 3 aydır okuyorum rabbim bin bereket versin hatta yan dükkanımı devrediyolardı orayı da devraldık

 10. şura bayar Yanıtla

  hocam benim sağlığımla ilgili korkularım vardı sanki her an hasta olacakmışım gibi oluyordu kitabınızdan korkuların şifası için olan 52.ci terkibi okudum şifa buldum çok rahatım hiç bir şeyim kalmadı şimdide kitaptan maneviyatımı geliştirmek için olan dua terkiplerini okuyorum.

 11. aysu atak Yanıtla

  hocam 2 yıldır çok sevdiğim evlenmek için can attığım bey ile bi ara iletişim kurdum sonra ablası yüzünden aramız açıldı. 5 ay hiç görüşmedik. kitabınızdan dargınların barışması için terkipleri, kalplerin birleşmesi için olan dua terkibini okudum burda bi arkadaş yazmıştı görmüştüm. geçen hafta barıştık hiç yoktan nasıl oldu bende bilmiyorum çok mutluyum.

 12. vahide dikilitaş Yanıtla

  hocam size ne kadar dua etsem azdır kitapdan uzaklaştırma dualarını okudum 2 yıldır peşimi bırakmayan piskopatdan kurtuldum hemde kolaylıkda peşimi bıraktı sanki özgürlüğüme kavuşmuş kuş gibiyim gökte

 13. gonca akkulak Yanıtla

  hocam Allah razı olsun sayenizde en dipten en yükseğe çıktım kitaplarınızdaki duaları hergün okuyorum işten çıkışım verilecekti ancak durumlar tersine döndü terfi bile aldım maaşımda arrtı devam ediyorum hocam dualarımdan gördüğüm aydayı hiç birşeyden görmedim.

 14. deniz Yanıtla

  Hocam kitaplarım perşembe günü geldi. başladım. cuma 4 de iş görüşmesi için aradılar. gerçekten çok şaşkınım 3 yıldır iş arıyordum.

 15. bahar akkaş Yanıtla

  3 yıldır sevdiğim adamla evlenmeyi düşünürken aramızda kavgalar oldu ayrıldık ne yaptıysam geri dönmedi arkadaşlarını araya koydu annesiyle konuştum yine de kimse bir şey yapamadı kitabınızdan 90 günlük programı yaptım şu an 55. gündeyim beni normalde engellemişti engelimi kaldırdı bide yazdığım bir mesaja cevap verdi. şimdi devam ediyorum çok büyük umudum var Allah sizden razı olsun.

 16. meryem aslan Yanıtla

  Aralık ayıda kitabınzı almıştım ancak şubat ayında başladım kitaptan program yaptım keşke alır almaz başlasaymışım normalde her işimin önüne bir engel geçerdi neye elimi atsam kururdu çk kısmetsizlik vardı ama kitabınızdan dualara başladığımdan beri elimi attığım yeşeriyor bidaha duaları bırakmam hatta iki tane daha yedek aldım birini çantamda taşıyorum gün içinde hangi duaya ihtiyaç duyuyorsam hemen açıp okyrum diğerinide yedek sakladım sizi çok seviyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir