Kekemelik İçin Dua – Konuşma Bozukluğu

Kekemelik için dua nedir? Konuşma bozukluğu için hangi esma okunmaalıdır? Hert türlü konuşma bozukluğunun şifası için hangi dua okunmalıdır? Konuşma yaşı gelmesine rağmen konuşamayan çocuklar için ne okunur? Konuşma bozukluğu olan kişiler için en tesirli dua nedir?

Kekemelik İçin Dua
Kekemelik İçin Dua

Kekemelik için ve her türlü konuşma bozukluğunun şifası için El-Evvel: الأوّل esması ve El-Âhir: الآخر esmasını okuyarak dua edebilirsiniz. Allah’ın izniyle çok faydalı olacaktır. Ya Evvel: يَا أوّل Ya Âhir: يَا اٰخِرُ şeklinde her gün 100 kere okuyarak dua edebilirsiniz.

El-Evvel: الأوّل esmasının anlamı: “Her şeyden önce var olup, başlangıcı olmayan ve kendisinden önce hiçbir varlık bulunmayan O’dur!”

El-Âhir: الآخر esmasının anlamı: Varlığının sonu olmayan, ebedi olan ve baki olan O’dur!

Kekemelik İçin Dua Ederken Şifa Niyetine Hangi Ayet Okunmalıdır? Konuşma Bozukluklarının Şifası İçin Ayet Nedir?

Her türlü konuşma bozukluğunun şifası için okunacak ayetler:

1. Her gün 7-14 ya da 21 kere okuyabilirsiniz.

﴾بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ ﴿قُلْ لَوْ كَانَ الْبَحْرُ مِدَاداً لِكَلِمَاتِ رَبّ۪ي لَنَفِدَ الْبَحْرُ قَبْلَ اَنْ تَنْفَدَ كَلِمَاتُ رَبّ۪ي وَلَوْ جِئْنَا بِمِثْلِه۪ مَدَداً

Okunuşu: “Kul lev kânel bahru midâden li kelimâti rabbî le nefidel bahru kable en tenfede kelimâtu rabbî ve lev ci’nâ bi mislihî mededâ.” (18/Kehf 109)

Anlamı: “De ki: Rabbimin sözleri için derya mürekkep olsa ve bir o kadar da ilâve getirsek dahi, Rabbimin sözleri bitmeden önce deniz tükenecektir.”

2. Her gün 3 ya da 7 kere okuyabilirsiniz.

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ ﴿ سَبَّحَ لِلّٰهِ مَا فِي السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضِۚ وَهُوَ الْعَز۪يزُ الْحَك۪يمُ ۞لَهُ مُلْكُ السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضِۚ يُحْـي۪ وَيُم۪يتُۚ وَهُوَ عَلٰى كُلِّ شَيْءٍ قَد۪يرٌ ۞هُوَ الْاَوَّلُ وَالْاٰخِرُ وَالظَّاهِرُ وَالْبَاطِنُۚ وَهُوَ بِكُلِّ شَيْءٍ عَل۪يمٌ

Okunuşu: “Sebbeha lillâhi mâ fîs semâvâti vel ard ve huvel azîzul hakîm. Lehu mulkus semâvâti vel ard, yuhyî ve yumît ve huve alâ kulli şey’in kadîr. Huvel evvelu vel âhiru vez zâhiru vel bâtın ve huve bi kulli şey’in alîm.” (57/Hadid, 1-3)

Anlamı: “Göklerde ve yerde bulunan her şey Allah’ı tesbih etmektedir. O, azîzdir, hakîmdir. Göklerin ve yerin mülkü O’nundur. O, diriltir, öldürür. O, her şeye gücü yetendir. O ilktir, sondur, zâhirdir, bâtındır. O, her şeyi bilendir.

Burada paylaştığım esmaları ve ayetleri konuşamayan ya da konuşma bozukluğu olan çocuklar ve yetişkinler için her gün okuyabilirsiniz. Ve düzelinceye kadar devam edebilirsiniz. Herkes için inşallah şifa vesilesi olsun.

Allah’ın rahmeti ve merhameti ebediyen hepimizin üzerine olsun…

Manevi Şifa Terkipleri Kitabının İçeriği Nedir ve Nasıl Okunur? Daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki linki tıklayınız!

Manevi Şifa Terkipleri Kitabı Nasıl Okunur? En Etkili Dualar (manevidilekce.com)

İnstagramdan beni takip etmek ve paylaşımlarımdan faydalanmak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın!

https://www.instagram.com/ilahiyatci.tuba.hoca/

Manevi Dilekçe ve Manevi Şifa Terkipleri Kitap Setini Sipariş Vermek İçin Aşağıdaki Linki Tıklayın!

Manevi Dilekçe Kitap Seti | Manevi Dilekce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir