Ferahlık Duası – Haftamızın Ferahlık ve Aydınlık İçinde Geçmesi İçin Dua

Ferahlık Duası

✨ Önümüzdeki haftamızın hayırlara ve güzelliklere çevrilmesi ve hayrımıza olacak işlere vesile olması için niyet ederek paylaştığım esmalar ve dualar bu gece yatağa girmeden hemen önce okunacak. Ferahlık duası okuduktan sonra da her ne probleminiz varsa onların çözüme kavuşması için Rabbimize bırakıp “Allah’ım sen işimizi çözüme kavuştur, haftamızı sevinçlerle müjdele..” gibi çok içten samimi bir şekilde tevekkül ve teslimiyet içerisinde duamızı yapıp uyuyalım. Ferahlık duası şifa olsun inşallah.

1.) Ya Hayy ve Ya Kayyûm esmaları 100 kere okunacak.

El-Hayy: الحيّ – Ezelî hayat sahibi olan, ebedî hayatla her zaman diri olan O’dur!
El-Kayyûm: القيّوم – Var olmak için hiçbir şeye muhtaç olmayan, yarattığı bütün canlı varlıkların kendisine bağlı olduğu, kâinatı yöneten yüceler yücesi O’dur!

2.) 3 kere okunacak ayet-i kerime :

﴾بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ ﴿ هُوَ الَّذِي يُصَلِّي عَلَيْكُمْ وَمَلَائِكَتُهُ لِيُخْرِجَكُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَكَانَ بِالْمُؤْمِنِينَ رَحِيمًا

Okunuşu: “Huvellezî yusallî aleykum ve melâiketuhu li yuhricekum mine’z zulumâti ilân nûr ve kâne bil mu’minîne rahîmâ.” (33/Ahzab, 43)

Anlamı: “Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için üzerinize rahmetini gönderen O’dur. Melekleri de size istiğfar eder. Allah, müminlere karşı çok merhametlidir.”

3.) 3 kere okunacak çok önemli bir İsmi Azam duası :

اَللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ بِأَنَّ لَكَ الْحَمْدَ، لآ إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ اَلْمنَّانُ بَدِيعُ السَّمَوَاتِ وَالأَرْضِ، يَا ذَا الْجَلاَلِ وَالإِكْرَامِ، يَاحَيُّ ياقَيُّومُ

Okunuşu: “Allâhumme innî es’eluke bienne lekel hamd, lâ ilâhe illâ ente’l mennanu bedîus semâvâti vel ardi ya zel celâli ve’l ikrâm ya hayy ya kayyum.” (Hâkim, Deavât, I, 504)

Anlamı: “Ey Allah’ım! Senden talep ediyorum. Her türlü övgü sana mahsustur. Senden başka ilâh yoktur. Sen mennânsın, çok nimet verensin, gökleri ve yeri yokken var edensin, celâl ve ikram sahibisin, ey yaşayan, diri, canlı, ölümsüz, ezelî ve ebedî olan; zatı ile kaim olan, her şeyin varlığı kendisine bağlı olan, uykusu ve uyuklaması olmayan, varlıkları yöneten, koruyan ve ihtiyaçlarını üstlenen Allah’ım!”

4.) 3 kere okunacak dua:

اللّهُمَّ إِنَّا نَسْأَلُكَ مِنْ خَيْرٍ مَا سَأَلَكَ مِنْهُ نَبِيُّكَ مُحَمَّدٍ وَنَعُوذُ بِكَ مِنْ شَرِّ مَا اسْتَعَاذَ مِنْهُ نَبِيُّكَ مُحَمَّدٍ وَأَنْتَ الْمُسْتَعَانُ وَعَلَيْكَ الْبَلاَغُ وَلاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ إِلاَّ بِاللّٰه

Okunuşu: “Allâhümme inna nes’elüke min hayri mâ seeleke minhü nebiyyüke Muhammedin. Ve neûzü bike min şerri mesteâze minhü nebiyyüke Muhammedin. Ve entel müsteân ve aleykel belâğ ve lâ havle velâ kuvvete illâ billâh.’’ (Tirmizî, Deavât 89)

Anlamı: “Allah’ım, peygamberin Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem’in senden dilediği hayırları ben de dilerim. Peygamberin Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem’in sana sığındığı şerlerden biz de sana sığınırız. Yardım ancak senden beklenir. İnsanı dünya ve âhirette muradına ulaştıracak sensin. Günahtan kaçacak güç, ibadet edecek kuvvet ancak Allah’ın yardımıyla kazanılabilir.”

Allah’ın rahmeti ve merhameti ebediyen hepimizin üzerine olsun…

Manevi Şifa Terkipleri Kitabının İçeriği Nedir ve Nasıl Okunur? Daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki linki tıklayınız!

Manevi Şifa Terkipleri Kitabı Nasıl Okunur? En Etkili Dualar (manevidilekce.com)

İnstagramdan beni takip etmek ve paylaşımlarımdan faydalanmak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın!

https://www.instagram.com/ilahiyatci.tuba.hoca/

Manevi Dilekçe ve Manevi Şifa Terkipleri Kitap Setini Sipariş Vermek İçin Aşağıdaki Linki Tıklayın!

Manevi Dilekçe Kitap Seti | Manevi Dilekce

Ferahlık Duası – Haftamızın Ferahlık ve Aydınlık İçinde Geçmesi İçin Dua” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir