Dikkat Dağınıklığı İçin Dua

Dikkat dağınıklığı için dua nedir? Odaklanma sorunu için nasıl dua etmeliyiz? Dikkat dağınıklığından nasıl kurtuluruz? Dikkat eksikliği için nasıl dua etmeliyiz? Odaklanma sorununa iyi gelen dualar nelerdir?

Dikkat dağınıklığı ve odaklanma sorunu için sabah akşam 100 kere okunacak esma:

El-Müheymin: المهيْمن  (Ya Müheymin: يَا مهيْمن şeklinde okuyabilirsiniz.)

Anlamı: Kâinatın bütün işlerini düzenleyen, yarattıklarını gözeten ve yöneten, kullarını gözetip koruyan mutlak ve üstün güç sahibi O’dur!

Dikkat dağınıklığı için okunacak dua zikir:

  1. Her gün sabah ve akşam 21 kere okunacak dua:

لا إلَهَ إلَّا اللَّهُ وَحْدَهُ لا شَرِيكَ له، اللَّهُ أَكْبَرُ كَبِيرًا، وَالْحَمْدُ لِلَّهِ كَثِيرًا، سُبْحَانَ اللَّهِ رَبِّ العَالَمِينَ، لا حَوْلَ وَلَا قُوَّةَ إلَّا باللَّهِ العَزِيزِ الحَكِيمِ

Okunuşu: “Lâ ilâhe illallahü vahdehû lâ şerîke leh, Allâhu ekber kebîran ve’l–hamdü lillâhi kesîrâ ve sübhânallâhi rabbil âlemîn, lâ havle velâ kuvvete illâ billâhil azîzil hakîm” (Müslim, Zikir 33-36)

Anlamı: “Tek olan Allah’tan başka ilâh yoktur. O’nun eşi ve benzeri yoktur. Kudreti ve saltanatıyla Allah en büyüktür. Bitip tükenmeyen hamd O’na mahsustur. Âlemlerin Rabbi olan Allah’ı ulûhiyyet makamına yakışmayan sıfatlardan tenzih ederim. Güç ve kuvvet ancak azîz ve hakîm olan Allah’ın yardımıyla kazanılabilir.”

2. Her gün sabah ve akşam 21 kere okunacak dua:

اللَّهُمَّ إنِّي أَسْأَلُكَ الْهُدَى، وَالسَّدَادَ

Okunuşu: ” Allâhumme innî es’elükel hüdâ ves sedâd:”

Anlamı: “Allahım! Senden beni doğru yola iletmeni ve o yolda başarılı kılmanı niyâz ederim.” (Müslim, Zikir 78)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir